Flyboard World Cup 2015

Podpořte mě “likem” na: Petr Twister Civín fun page
Video ze závodů od David Konšel: Finálová jízda -> 13. místo

Na turnaj XDFWC 2015, konán 3.-5. prosince vybrali 40 jezdů z celého světa, aby se utkali v překrásné Dubaji o post nejlepšího letce světa! 5 porotců vybrali do soutěže i moji maličkost, což byl obrovský úspěch sám o sobě.
V následujících větách popisuji svoje zážitky a zkušenosti z jednotlivých dnů, tak doufám, že se Vám budou líbit.
Jdeme na to…
20151202_132523

1 den:
Let jsem celý prospal, protože jsem předešlou noc trávil u dělání seminárních prací do školy. Přílet 18:30 (+ 3 hodiny našeho času). Taxikáři zkoušeli nadhazovat 3x dražší cenu, než jsem nakonec sehnal, na cestu do hotelu. Dnes jsem Ubytovaný v hotelu Antana – Al Barsha -> 5*, nádhera…

den 2:
Spolu s týmem z Nizozemska jsme prošli celý downtown a obhlédli připravy na začátek zítřejší soutěže. K tomu jsme si pohladili srdíčko na pohled WAG -> World Air Games při západu slunce. Na večer přijel Michal Stašek a Petr Čermák a na večer jsme si spolu s Kapitánem a Višní užili Dubajské party. V mém pokoji pro 1 osobu je teď docela těsno ♥

den 3:
První den #XDFWC! Na místo jsme dorazili před polednem, kde jsme shlédli UAE šampionát, kde se první 2 jezdci kvalifikovali do naší Pro-rider kategorie. Počet je tedy stanoven na konečný počet – 42. Zítra 4. odpoledne mezi 14-18 rozjedeme kvalifikace a první duely Top32!
Odpoledne nám ukázaly slečny jak se za rok zlepšily a za všechny musím říct, že velmi překvapily. Viděli jsme kvalitní dvojitá salta a perfektní hose managment. Duelové souboje o 3. a 1. místo proběhnou v sobotu 5. spolu s finále veteránů a Pro-riderů.
Po soutěži jsme vyrazili do Abu-Dabi na poslední trénink. Počasí bylo úžasné, takže se nám poštěstilo a létali jsme při západu slunce v nejkrásnější resortu – Five Continents & Ghantoot Beach Resort v Abu-Dhabi!
IMG_3914

den 4:
Dnešní den jsme začali již v 7:30 a vyrazili jsme na Skydive Dubai, kde probíhá MS. Dopoledne soutěžili veteráni a pro-rides měli nastoupit až po obědě. Veteráni ale odjeli velmi rychle a zbývalo ještě mnoho času, takže se organizátoři rozhodli pozměnit program a veškerá kvalifikace proběhla před oběděm. Do závodů jsem šel s cílem se dostat do nejlepší 32!
Pořádí bylo dané podle příjimení, takže jsem šel na řadu na 9. místě. Dle pravidel měl každý ukázat 5 triků bez žádní kombinace – pouze jednotlivé triky nejtvětší obtížnosti. Já jsem poslal bezchybný Layout, Superman, Bonsai Flip, Double backflip a triple twister dive. Rideři měli úžasnou kvalitu a téměř všichni plně ovládali Double. Po obědě jsem se dozvěděl, že má jízda stačila na skvělé 15 místo! Tudíž jsem se dostal do nejlepší 32. Pokračoval jsem tedy v soutěži nyní již v duealovém podání a mým soupeřem byl Carl Jacob Johansen s Norska. Po nevydařeném prvním triku doublu z Topu, po kterém jsem na chvíli ztratil dech a měl kvůli prokouslému rtu plnou pusu krve, jsem se dostal zpátky do laufu. V duelech bylo naopak od kvalifikace žádané, dělat kombinace a udělat co nejvíce triků v 90 sekundách. Díky počátečnímu pádu jsem měl méně času, takže jsem to rozjel na plné obrátky! Porotě se nejvíce líbil Bonsai do 1080 side layout a vysoce dotočený Double! Hlavně díky těmhle čistě dopadnutých triků jsem v souboji vyhrál a dostal se do nejlepší 16 šampionátu. Je to pro mě neuvěřitelný úspěch, za který nejvíce vděčím týmu Nizozemí, který mi dal velkou podporu a možnost si vyzkoušet dálkové ovládání den před turnajem. Nikdy předtím jsem totiž v ruce bezdrátové ovládání nedržel a začátek není kvůli citlivosti nejjednodušší. Zároveň Petra Wijnker za možnost trénování na Kypru, které mi dodalo jistotu v kombinacích.
IMG_4581
Zítra na mě čeká Damone James Rippy z týmu Aquafly, který je horký favorit na titul (dvojnásobný mistr USA, 2x 2. místo na minulých MS). Každopádně do toho dám všechno a pokusím se překvapit. Pohecuju tam určitě i trojité salto, tak uvidíme, jak první pokus vyjde rovnou na ostro! 🙂

den 5:
Vstáváníčko na 7:00 a výjezd na vyvrcholení závodů! Do souboje s Damone James jsem si připravil nový trik. Vyhození míčku do vzduchu, provedení salta a opětovného chycení. Nicméně toto kombo jsem dával za doby, kdy mě Michal Stašek řídil a já měl obě ruce volné a mohl si házet i chytat pravou rukou. Byl to tedy risk, protože jsem s EMK (dálkovým ovládáním) měl volnou pouze levou ruku. Šel jsem do duelu jako outsider, takže jsem neměl co ztratit. Chtěl jsem určitě vyzkoušet trojité salto, protože po přechozím souboji, kdy jsem udělal dvojité s dostatečným prostorem pro třetí, jsem si řekl, že to prostě hecnu.
Skvělá podpora od Míši, Petr a Davida , kteří fotili, natáčeli a střihali.
Když jsem nastoupil, rozjel jsem to hned tríčkem s míčkem, nicméně jsem si ho nehodil ideálně a nezvládl jsem ho chytnout. Každopádne to ale zanechalo kladné ohlasy s tím, že, kdyby to vyšlo, bylo by to určitě fajn. Nerozjel jsem svoji připravenou jízdu triků za trikem, protože jsem věděl, že bych tím nepřekvapil a Damona tím neporazil. Musel jsem tedy otočit trojitý, abych mohl postoupit. Rozjel jsem se do něj hned ze začátku a bohužel jsem první přetočil a nedal jsem ho úplně čistě. Hned další trik 720 double jsem spadnul stejně jako v předchozím kole. Problémem je individuální oddělení nohou. Při backflipu se přenáší váha na jednu nohu a to může zapřičinit oddělení nohou a následné rotaci. 2 stejné chyby, které se nedají odstranit jinak než několika hodinama tréninků mě poslali brutálně pod vodu. Naštěstí tento pád jen lehce štípnul a mohl jsem na pohodu pokračovat dál. Normálně bych rozjel trik za trikem, abych nasbíral body, nicméně jsem věděl, kdo je můj soupeř a že s chybou na začátku a uprostřed již nemám šanci na výhru. Proto jsem se rozhodl, že zopakuji trojitý backflip, za který již kvuli duplikaci stejného triku se neuzná plný počet bodů. Pro vlastní uspokojení, jsem ho tam ještě jednou zkusil poslat a vyšlo perfektně s čistým dopadem a díky tomu jsem se dostal v očích všech riderů a teoretiků do světové špičky! S neuvěřitelnou euforií jsem dojel zpátky na platformu. Všichni přibehli gratulovali, byl to úžasný pocit.
IMG_4549
Jak Damone odlétal, oznámili vítěze a všichni se divili, proč mám takovou radost když jsem prohrál … Tím, že jsem se dokázal dostat takto daleko a zvládnul jsem jeden z nejtěžších triků tohoto sportu jsem se cítil jako vítěž!
Můj cíl přijet a dostat se do Top 32 a zvládnout dvojitý backflip před kamerami, se postunul do pro mě tehdá nepředstavitelných výšin a jsem pouze a pouze spoko!!! Samozřejmě mě mrzí některé části, ale v celkovém pohledu jsem dá se říct nejštastnější! Krásně jsem si vynahradil minulý rok ♥
IMG_4600

Ve Finále se pak rozhodlo o celkovém pořadí:
4. místě skončil Damone, kvuli smyčce co si hodil na skútr a díky tomu spadnul a zranil se
3. Cooper Riggs , který předvedl parádní rychlé kombinace s jeho typicky vyšpulenou prdelkou (všichni mu za to dávají bídu 😀 )
2. Jake Orel předvedl bezchybnou jízdu, ale bohužel nepředvedl nejlepší trik, který vítez zvládl. Je to můj brácha, který mi dal tipy jak pracovat s EMK, jak přesně s trikama do kvalifikace, abych byl na co nejvyšším rankingu a mnoho dalšího.
1. Hunter Verlander “the little guy who did the quadriple backflip” Předvedl perfektní jízdu i přes problémy se skútrem, díky kterým musel v půlce přerušit jízdu. Hlavním důvodemproč vyhrál je to, že posunul hranice zase o kousek výš a téměř čiste dopadnul čtveritý backflip!!!
IMG_4641

Klukům gratuluji, jsem rád, že jsem mohl být kolem nich. Hrozně moc jsem se toho od nich naučil.
Večer party … Pořádná. 🙂
Cením všechny, co na mě mysleli, napsali nebo koukali na net!
Rodina best, díky moc, miluju Vás!
Míša, Petr, Dejv, co přijeli přímo na místo…!Skvělota!
Žvejkal byl Terka pořád semnou! Rodina best, díky moc miluju Vás!
Chtěl bych na závět poděkovat sponzorům, za to, že mě podpořili a dali mi možnosti, abych předvedl, co ve mě je!
Bill Flyboard Yil z Flyboard the Netherlands , který mě finančně podpořil s cestou a ubytováním v Dubaji!
Thank you, Bill and the whole Netherland team! It means so much for me! You are a great bunch of people and party guys!
Ondřej Veszelei, který se stará o mé úrazové pojištění!
Flyboarding Cyprus thanks for letting me train with you and for your very useful information u gave me! I like you so much!
General SPORT CZ a Mystic Czech za veškeré vybavení co od Vás mám! Pomohli jak v tréninkuk i při závodech!
Suksan Tongthai FlyBoard thank you for the tips for the triple! We will definitely come to Thailand for another Vodka Redbull bro!

Nejlepších 16 jezdů světa! – Blaine Jeffrey H2RO magazine
Top 16 riders in the World

Další povídání o zbytku cestování a celková fotodokumentace najdete zde —>
Kompletní Fotodokumentace